home-shape

Roboty ziemne Grodzisk Mazowiecki

Wykonujemy wszelkiego rodzaju roboty ziemne na potrzeby budownictwa. Są to najczęściej wykopy, przekopy, korytowanie, niwelacja terenu, wymiana gruntu, zasyp fundamentów itp.

Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy rodzaj robót ziemnych, posiadamy odpowiednią technologię i sprzęt oraz dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą potrafiącą sprostać każdemu zadaniu. Do typowych prac wykonywanych przez naszą firmę możemy zaliczyć:
Wykopy - chyba najczęściej realizowane roboty ziemne. Zazwyczaj wykopy dotyczą budowy nowego budynku. Realizuje się je poprzez zdjęcie humusu (wierzchniej warstwy ziemi z trawą) oraz obniżenia terenu przez jego wykopanie na odpowiednią głębokość. Głębokość zależy oczywiście od projektu i posadowienia budynku. Wykopy pod budynek są wykopami szerokoprzestrzennymi.

Przekopy - dotyczą długich wykopów wąskoprzestrzennych często na szerokość łyżki koparki (40 - 100 cm). Takie wykopy wykonuje się przy realizacji zadań dotyczących mediów. Na dnie wykopu (wcześniej wyłożonego piaskiem) układa się rury lub kable (w zależności od podłączanych mediów), a następnie zasypuje kolejną warstwą piasku. Piasek jest niezbędny aby zbudować bezpieczny grunt wokół kabli czy też rur, ponieważ twardy grunt rodzimy często zawierający kamienie może uszkodzić nasze media. Dopiero później zasypuje się je gruntem rodzimym - nie zapominając o położeniu folli ostrzegawczych.

Korytowanie - wykonuje się zazwyczaj pod drogi, place, parkingi itp. polega to na wybraniu gruntu rodzimego na odpowiednią głębokość.

Niwelacja terenu - polega na wyrównaniu terenu na zadaną wysokość (lub głębokość) i zazwyczaj jego wypoziomowanie (lub wykonanie odpowiednich spadków). Stosuje się ją zarówno w pracach dotyczących posadowienia budynku, jak i przy wykonywaniu koryta pod place, parkingi itp. oraz przy kształtowaniu terenu w celu np. osiągnięcia płaskiej powierzchni działki.

Wymiana gruntu - stosuje się w przypadku gruntów słabonośnych w celu późniejszego bezpiecznego posadowienia budynku. Polega to na wykopaniu słabego gruntu rodzimego (zazwyczaj są to grunty torfowe) a następnie na zasypaniu wykopu piaskiem. Oczywiście zasyp wykonuje się warstwami stosując na każdej warstwie zagęszczanie. Dopiero gdy uzyskamy odpowiedni stopień zagęszczenia możemy rozpoczynać normalne prace przygotowawcze do fundamentowania. Niejednokrotnie wymiana gruntu przekształciła nieużytki w postaci łąk torfowych w pełnowartościowe działki budowlane.

Zasyp fundamentów - polega na wsypywaniu i zagęszczaniu piasku wewnątrz fundamentów. Stosuje się do wypełnia wewnętrznego obrysu fundamentów w celu uzyskania jednolitej i poprawnej warstwy gruntu pod wylanie płyty posadzkowej. Pracą podobną jest obsypywanie fundamentów z zewnątrz.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?
- Wszystkie zlecenia realizujemy solidnie, profesjonalnie, bezpiecznie i terminowo.
- Nasi pracownicy to wykwalifikowana kadra specjalistów w dziedzinie tejże branży.
- Możemy się pochwalić najlepszymi cenami na rynku.
- Jesteśmy bardzo doświadczeni i profesjonalni.